ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام

 

 

 

15 راهکار برای تور کردنِ دخترها


Lily Cole by Miles Aldridge                                                                                                                                  

 

1. مى‌توانيد به دخترها كم‌محلى كنيد. دخترها عاشق كم‌محلى‌اند. اما اين يك پروژه‌ی لو رفته است. دست‌كم از اين لحظه كه ثبت شد، لو رفت. اما در نظر داشته باشيد كه براى كم‌محلى مى‌بايد از ميزان قابل اعتنايى جذابيت ناشى از هوشمندى برخوردار باشيد. در اين‌صورت احتمالاً موفق خواهيد شد. دخترها از نمايش پروژه‌هاى لو رفته لذت مى‌برند. آن‌ها در خفا به هم مى‌گويند: "داره به من كم‌محلى مى‌كنه كه جذبش شم"، و اين امر پيش‌بينى‌پذير هم‌چون آواى طلسمى او را با خود به سمت شما مى‌كشاند. اما اگر اين اتفاق نيفتاد گمان مبريد كه او به سمت شما كشيده نشده. معلوم نيست در خلوت با خود چه‌ها كرده است.

دخترها عاشق پروژه‌هاى تكرارى‌اند. آن‌ها تنها با پروژه‌هاى تكرارى سورپرايز مى‌شوند. آن‌ها قادر به درك پروژه‌هاى غير تكرارى نيستند.

2. در ادامه مى‌توان گفت كه اين پروژه‌هاى تكرارى در مسير رابطه برای آن‌ها به نوعى نقش يك آيين را ايفا مى‌كند. آن‌ها از خشن‌ترين فيلم‌ها رمانتيك‌ترين لحظات را بيرون مى‌كشند فقط براى تصاحب مرد دلخواه‌شان. بازسازى يك داستان رمانتيك براى آن‌ها از همه چيز مهم‌تر است. حتا اگر حال‌شان از آن به هم بخورد. آن‌ها به تكرارى كه ارجاعى باشد به يك كهن‌الگو شديداً نياز دارند. 

3. دخترها قادرند روزها، ماه‌ها و بلكه سال‌ها انتظار بكشند. نام ديگر دخترها انتظار است. در رمان "عشق سال‌هاى وبا"ى ماركز اين نه فلورنتينو، كه فرميناست كه انتظار مى‌كشد. فلورنتينو تنها ابزارى براى اين انتظار هولناك است كه به پرچم زرد وبا ختم مى‌شود. فرمينا سرگرم زندگى‌اش است چون مى‌داند احمقى مثل فلورنتينو تا ابد به او خواهد انديشيد و براى تسكين خود ممكن است گاه با فواحش درآميزد. مراقب دخترها باشيد. 

4. اگر ژيان ماشين نمى‌شود و باجناق فاميل، پس دخترها اين وسط چه كاره‌اند؟

از عشق زن در هراس باشيد. اين را نيچه گفته از خودم نمى‌گويم. دخترها واقعاً عاشقند. اگر عاشق پول باشند يا طلا يا شما فرقى نمى‌كند. در همه‌ی موارد با ايمانى ظريف و صادقانه عاشقند. آن‌ها مرد نيستند.

5. اگر دخترى كه با او كات كرده‌ايد به شما بگويد هرگز قصد نداشته مزاحم آزادى‌ها و تنهايى‌هاى شما شود، شما را تنها براى خودتان مى‌خواسته، و هرگز در اين رابطه غده‌ی حسادتش باد نكرده، و بعد تلاش كند شما را گناه‌كار جلوه دهد، پيشنهاد مى‌شود چندان حرفش را جدى نگيريد (همان‌طور اگر پیش از ازدواج گفت از بچه متنفر است چون نفرتِ شما را شاهد بوده است. بعدها دلش "نی نی" خواهد خواست و شما ابزاری برای انتقالِ این عشق خواهید بود). به خودتان اتهام نزنید. بى‌احساسى گناه نيست. احساس شما را در تور می‌اندازد. او دارد واپسين تقلاها براى بازپس‌گيرى اين مالكيت از دست رفته را به نمايش مى‌گذارد. شما منهاى مالكيت براى او هيچيد و صداقت‌تان هرچند مى‌تواند او را خلع سلاح كند، اما بيش از آن قادر است روح خود شما را هم‌چون خوره‌ای بخورد. آن‌ها عاشق مالكيتند، همان‌طور كه برخى مردان نيز اين خصيصه زنانه را به ارث برده‌اند و معدودى از زنان يكى دو ويژگى مردانه را.

پس آگاه باشيد كه وقت تور كردن دخترى جديد فرا رسيده. اميدوارم هنوز خسته نشده باشيد.

6. چه بسيار عشق‌ها كه شخصى ثالث موجب تغيير مسيرشان شده. پدرى، مادرى، دختر ديگرى. دخترى ديگر ممكن است به راحتى بتواند شما را از بند عشق‌تان برهاند. چه بسيار ازدواج‌ها كه با اين حادثه شكل گرفته: پسرانى كه از سر ناكامى در عشق از روى لجاجت يا تسكين با دخترى ديگر ازدواج مى‌كنند. دختران ناكام اين‌گونه در كمين پسران ناكام مى‌نشينند. حتا اگر دختر هم عاشق شما باشد، نبايد اجازه دهيد از ميلِ تصاحب‌تان كاسته شود. بايد تا مى‌توانيد مقاومت كنيد. دخترها تا زمانى كه نخواهند از قوه‌ی تصاحب‌شان كاسته نخواهد شد. حتا اگر تركشان كنيد. اما واى به زمانى كه از چشم‌شان بيفتيد. آن‌گاه تفاله‌ی آن‌چه را از شما مكيده‌اند تف مى‌كنند بيرون. 

7. هر طور مايليد تور پهن كنيد. مى‌خواهيد وسط خيابان شماره بدهيد يا در محل كار و مجلس عروسى و پاتوق فرهنگى مخ‌زنى كنيد. در هر صورت آن‌كه تصاحب مى‌شود شماييد.

8. والتر بنيامين كارش را خوب بلد بود وقتى مى‌گفت: "براى تصاحب زن محبوب بايد او را از هفت جهت احاطه كنيد و دورش بگرديد". اما بنيامين مى‌دانست كه "تنها راه شناختن يك نفر دوست داشتن اوست بى هيچ اميدى". از لحظه‌اى كه احساس كنيد او يگانه اميد شماست، كار تمام است. اميد تعادل برقرار نمى‌كند؛ آن را بر هم مى‌زند. بى اميد شايد بتوان زنده ماند، اما بى زن هرگز نمى‌توان. پس براى دست يافتن به زن دلخواه بايد عارى از هرگونه سلاح اميدوارى پا پيش بگذاريد. وگرنه خلأِ موجود در انتظارِ زن عنصر اميد را در خود مى‌بلعد. آن هم درست در لحظه‌اى كه احساس مى‌كنيد اميد چه چيز خوبى است و كاركردش چه مؤثر و آسان است. بنيامين مى‌دانست كه شباهت اساسى ميان كتاب‌ها و روسپيان چيست: هر دو را مى‌توان به بستر برد. شما كتابخانه‌اى بالقوه براى به بستر بردن در اختيار داريد. روسپيان توان مالكيت ازشان سلب شده. نه آن‌ها قادر به تصاحب شما هستند و نه شما قادر به تصاحب آن‌ها. كارشان كه تمام شود زحمت را كم مى‌كنند و لازم نيست مخ‌شان را بزنيد. چون چيزى عايدتان نمى‌شود. تمام آن چه مى‌بايد، پيش از مخ‌زنى نصيبتان شده. آن هم فقط و فقط در ازاى پولى در جوراب هم‌چون پاورقى براى كتاب. اما اگر احساس مى‌كنيد اين رابطه‌ی سالم و صادقانه موجب شده از لحاظ عاطفى به كمبود بربخوريد بدانيد و آگاه باشيد كه شما استعدادى تلخ براى افتادن در دام زن دلخواه داريد، آن هم به بهاى كسب عاطفه‌اى كه طعم مك دونالد مى‌دهد. بهاى سنگينى است. به وسعت يك عمر. وقتى تصاحبى در كار نباشد لذتى هم در كار نيست، نه؟ اين نشان مى‌دهد كه شما لياقت روسپيان را نداريد.

9. تازيانه را فراموش نكنيد. اين سخن نيچه محصول سوء تعبيرهاست.

10. (نقل به مضمون): بودريار وارد اتاقى مى‌شود. اما نه دربِ گشوده شده متوجه حضور او مى‌شود و نه زنى كه آن‌جا دراز كشيده. احساس مى‌كند شاهد غياب خودش است. پس اتاق را ترك مى‌كند. 

اگر اتاق را ترك نمى‌كرد چه مى‌شد؟ شاهد غياب خود بودن چنين آزارنده است؟ چنين هولناك؟ اگر در كنار آن زن مى‌آرميد هم‌چنان غياب در جانش جارى نمى‌شد؟ او كجا را داشت برود تا غيابش احساس نشود؟ نشانم بدهيد تا تويش گم شوم. تا زمان مرگتان را اعلام كنم.

زنانى را انتخاب كنيد كه غياب و فاصله را به شما يادآورى مى‌كنند. آزاده باشيد. مگر با انتخاب‌هاى متعدد نمى‌توان نتيجه گرفت كه انتخاب نهايى وجود ندارد؛ مگر با انتخاب‌هاى متعدد. 

11. موتورهاى جست‌وجويتان را به كار اندازيد. نام‌ها و تن‌هاى مختلف را بيازماييد. هرگز در فكر انتخاب يك مورد خاص نباشيد. گشتم نبود نگرديد نيست. تجربه كنيد. قدر تجربه‌ی موارد غير خاص را بدانيد. احتمالاً هرگز اسيرشان نخواهيد شد. حتا اگر خر شويد و با آن‌ها ازدواج كنيد. تجربه‌هاى خاص(به مفهوم ظاهرى و فرميك كار) صداى پيروزى اقليت بر اكثريتند. آن‌ها تعفن اكثريت را در خود حل مى‌كنند. آن هم به شديدترين شكل ممكن. آن‌ها اقليت پنهان در اكثريتند و اين كردار تنها در واژه باشكوه است. در خود متن به مفهوم نابش.

قبول دارم كه بايد ميزانى هرچند اندك اما كمى بيشتر اغواگرى در كار باشد. اما اين هم تا حدودى دست شماست. اغوا را از حلقوم اين دختران عادى بيرون بكشيد. شما جز این چاره‌ای ندارید.  

 12. هيچ‌وقت خود را جاى دخترها نگذاريد. هرگز به نتيجه نمى‌رسيد. آن‌ها خود نمى‌دانند چگونه قرار است به تور بيفتند. بيش‌تر شما را گيج خواهند كرد. قدر خودتان را بدانيد. راه خودتان را برويد. فرصت بى‌پايانى براى انتخاب در اختيار شماست. اين يك آزمون و خطاى ابدى و اغلب بى‌خطر است. درصد خسران‌هاى فاجعه‌بارش بسيار كم‌تر از ميزان تجربه‌هاى بى‌شمار هرچند پرنقصش گزارش شده است. 

13. اصلا نگران سن و سال‌تان نباشيد. مرد اگر فقط كمى هواى خودش را داشته باشد، تا مرز پنجاه خوش‌تيپ است و چروك‌هاى پيچيده‌اش آتشى بر پا مى‌كنند كه به راحتى قادرند صد جوان را از ميدان به در كنند. فقط پيرمردى مثل آلن دلون ممكن است پيرى‌اش را فداى جوانى كند. 

14. "بهترين زمان براى تور كردن يك دختر وقتى است كه تازه از كسى جدا شده. مثلاً زنى كه تازه از همسرش جدا شده". اين حكم اول و آخر دوستى است كه عمرى را در اين راه سپرى كرده. موهايش را در آسياب سپيد نكرده. اما پيشنهاد مى‌كنم اگر در سنين سى سالگى هستيد، ترجيحاً براى دختران زير بيست سال تور پهن نكنيد. آماتوريزم قدرت‌تان را از شما دريغ مى‌كند. شما فرصت آموزش دادن نداريد. وقت خودتان را تلف نكنيد. استاد خودتان باشيد. همان‌قدر كه آماتورهاى بالاى بيست وقت‌تان را مى‌گيرند، كافى است. ديگر كافى است. اما خطر اين‌جاست كه دختران زير بيست اخير اغلب شيفته‌ی پسرانى در رده‌ی سنى شمايند. يعنى شمارشان زياد است و فرار از تورشان هميشه ساده نيست. با استعدادترين مردها وسوسه را عامل انحراف مطلق از مسير در دوره‌اى از حیات‌شان مى‌دانند. آن‌ها اغلب از اين دوران به عنوان دورانى سخت اما با تأثيرى انكارناپذير در آينده‌شان ياد مى‌كنند.

اما به محض اين‌كه از بيست گذشتند تور را پهن كنيد. شما آن‌قدرها هم فرصت نداريد.

15. گوش آن‌ها را جدى بگيريد. آن‌ها خود اعتراف مى‌كنند كه اول با گوش عاشق مى‌شوند و بعد لامسه وارد مى‌شود. آن‌ها با گوش لمس مى‌كنند. پيش از لمس كردن لمس مى‌كنند. پس صدای‌تان را تقويت كنيد. به موسيقى گوش فرا دهيد.

16. اگر در جاده دخترى به شما اتواستاپ زد، ترديد نكنيد. حتماً سوارش كنيد. بعيد است قصد قاپيدن كيف‌تان را داشته باشد. فوقش اين است كه او را تا مقصد مى‌رسانيد. چيزى را از دست نخواهيد داد. اما نگذاريد چون در آن موقعيت به كيف‌تان دست نزده، يك عمر سركيسه‌تان كند. فقط به اندازه يك تفريح ساده اغوا شويد. هيچ‌كس قادر نيست تا ابد اغواگر باقى بماند. آفتابش كه از زير ابر آمد بيرون، ديگر كار تمام است. همه چیز به خودتان بستگی دارد. به نیروی اراده و مردانگی.

 

دومان ملکی
بایگانی شده در: 1001 راهکار

بالا

 

 

 

 

©
انتشار مطالب بدون اجازه ممنوع و تنها نقل با ذکر مأخذ یا پیوند به صورت مستقیم مجاز می باشد
All rights reserved by Dooman Maleki
2010-18

Home

|

Notes

|
Poetry |
Essay | Books | Voice |

Contact

| Under mag

 

 

ورود مدیر