ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام

 

 

 

15 راهکارِ عملی برای باقی ماندنِ ابدی در موفقیت

 

Barbara Kruger


                                                

 

1.باید چند شکست اساسی از نوع عشقی، کاری، زمانی و مکانی آن هم در زمان و بزنگاهی مناسب بخورید؛ اما نه به این خاطر که برخیزید و یا تسلیم شوید. شما باید درک کنید که شکست در بزنگاه چنان در تن رسوخ می‌کند که قادر است مفهوم موفقیت را برای همیشه در نظرتان تغییر دهد.

2.با باسن خوش‌فرم هم می‌توان موفق شد، اما باسن خوش‌فرم به تنهایی ضامنِ موفقیت نیست. همان‌طور که صدای خوش، هوش بالا و شهرت. مهم نحوه‌ی چیدن است. تلاش کنید به شیوه‌ی خودتان دست یابید، حتا اگر بی‌حاصل باشد.

3.مکمل بند 1: باید تا جا دارد و می‌توانید شکست‌های اساسی بخورید تا لمس کنید چرا برخی انسان‌ها موفقیت را در شکست می‌جویند.

4.انسان موفق باید بر کسب و کارش نامی ساده و شدیداً پیش پا افتاده بگذارد. مثلاً "تو و من"، "چی‌توز"، "با ما"، "در انتظار گودو"، "هوای تازه" و "اپل".

5.انسان موفق باید همواره در پی انسان‌های موفق بو بکشد و حتی‌الامکان با آن‌ها کار کند. اما باید بداند همان‌طور که آن‌ها زمانی از صفر شروع کرده‌اند، او دارد از زیر صفر شروع می‌کند. پس او همواره از آن‌ها جلوتر خواهد بود، چون تا موفقیت راه درازتری در پیش دارد. پس لذت بیش‌تری نیز در انتظارش خواهد بود.

-تبصره: هیچ‌وقت نقش "کلاغه" را بازی نکنید. به هر کس و ناکسی اطلاعات نفروشید تا اجازه ندهید آن‌ها به هنگام اشاعه‌ی اطلاعات شما به نفر سوم شما را نزد او "کلاغ" بخوانند. شما خود نیازمند کلاغید. البته فقط تا آن حد که سوژه به دست‌تان دهد برایِ خلق کردن انسان عامیانه در متن. بله! فقط تا همین حد. وگرنه کلاغی که برای شما خبر می‌آورد می‌تواند روح چندین کلاغ را در حضور شما هم‌زمان یا به نوبت احضار کند. حداقل یک کلاغ دیگر را، که با خودش می‌شود دو کلاغ.  

6.انسان موفق تشنه‌ی موفقیت نیست. او گشنه‌ی موفقیت است.

7.در مسیر موفقیت می‌توانید از هیتلر هم الهام بگیرید. به شرط آن‌که شهامت لحظه‌ی آخر را تا ابد با خود حمل کنید.

8.از خیر جابه‌جا کردن پنیر یا قورت دادن قورباغه بگذرید. موفقیتی چنین هیولاوار شایسته‌ی شخص شخیصی همچون شما نیست.

9.هنگام امضا دادن به طرفداران‌تان به خطوطی که دستتان ترسیم می‌کند خوب بنگرید. هیچ امضایی با امضاهای دیگر یکی نیست. هیچ دو بوسه‌ای، و هیچ دو اجرایی از یک سمفونی. ولو توسط یک رهبر.

10. بدانید و آگاه باشید که ممکن نیست همواره و در همه حال انسان خلاقی باشید. پس باید قدر لحظات خلاقیت را خوب بدانید تا در صورت انفعال و انسداد از حاصل دوران خلاقه‌تان کرم‌وار تغذیه کنید.

11.با خودتان کنار نیایید. هیچ شبی را با آرامش به صبح نرسانید و دچارِ توهم نشوید که این زن یا این مرد واپسین شانس زندگی شماست. تن اگر مرتب رختخوابش را تعویض نکند، بدخواب نمی‌شود. از هوش بروید.

12.سعی نکنید در هر کاری موفق و محبوبِ قلب‌ها باشید. در عین حال اگر عهده‌دار پستی مدیریتی هستید طوری عمل نکنید که تنها در محدوده‌ی تحت مدیریت‌تان صاحب قدرت و حتا ضعف باشید و گاه جرأت پیدا نکنید از محدوده‌ی مورد نظر پا بیرون بگذارید یا حتا واردش شوید.

13.اگر موفق نشدید می‌توانید کتاب‌های موفقیت بنویسید و با این حرفه لااقل به دیگران کمک کنید. اگر موفقیت را همچون من در ثروت و شهرتی این چنین می‌جویید، این گوی و میدان. "احتمال پولدار شدن ما بسیار است". شما حتا می‌توانید شعرهایی به شیوه‌ی مریم حیدرزاده، مهدی سهیلی، فریدون مشیری و توللی، و سیدعلی صالحی بنویسید. میان‌مایگی گوارای وجودتان باد!

14.موفقیت را به ناگزیر درون سیستم تعریف کنید اما تخریب و بازسازی را هرگز فراموش نکنید.

15.عرق بریزید. تا می‌توانید. نه با روح، که با تن‌تان عرق بریزید. اما نه به قول هدایت عرق زهار.

16.اگر زمانی از سر فرهیختگی از قولِ ریلکه می‌خواندیم: "نبوغ و شهود چیزی جز خود را به کار سپردن نیست"، اکنون شاید بیشتر مایلیم با "کنگ‌فو پاندا" به شعف آییم: "هیچ رازی در کار نیست". موفقیت کلید ندارد. دنبالش نگردید. کلیدی هم که در جیب من است در نهایت تنها به کار باز کردن درب اتاق خودم می‌آید.

 

 

دومان ملکی
بایگانی شده در: 1001 راهکار

 بالا

 

 

 

©
انتشار مطالب بدون اجازه ممنوع و تنها نقل با ذکر مأخذ یا پیوند به صورت مستقیم مجاز می باشد
All rights reserved by Dooman Maleki
2010-18

Home

|

Notes

|
Poetry |
Essay | Books | Voice |

Contact

| Under mag

 

 

ورود مدیر